Romualdas Kunca buvo Lietuvos tapytojas, pedagogas. Kunca gimė 1935 metais Pakalniškiuose (Kauno apskritis), mirė 2011 metais Vilniuje.
1959 m. baigė LSSR dailės institutą, jo mokytojas buvo Antanas Gudaitis. 1965–1999 m. dėstė Čiurlionio meno mokykloje. Nuo 1962 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, Lietuvos-Prancūzijos asociacijos narys.
Romualdo tapyba koloristinė, artima prancūzų fovizmo, kubizmo stilistikai, ryškūs vaizdo konstravimo racionalūs principai. Ekspresyviomis linijomis, ryškiomis spalvomis kuriamas stilizuotas tikrovės vaizdas. Nuo 1960 m. dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Valentinas Antanavičius apie R. Kuncą:
„Daugelį metų bendravau su Romualdu. Pamenu, kokį didelį įspūdį, dar besimokant Kauno vidurinėje dailės mokykloje, padarė jo nutapytas brolio (dabar profesoriaus, smuikininko) portretas. Žavėjosi ir mokytojai, ir mes, žemesniųjų klasių mokiniai.
Dailės institute pagrindinis jo mokytojas buvo prof. Antanas Gudaitis. Romualdas gerai išmoko koloristikos pagrindus, bet profesoriaus epigonu netapo. Baigęs institutą, apsigyveno Klaipėdoje. Uostamiestyje tuomet dailės gyvenimo nebuvo… Dailininkas susidomėjo žvejais ir jų gyvenimu, nes Neringa –­­ ranka pasiekiama ir dar išlaikiusi tikrąjį gamtos grožį. Didelę R. Kuncos ankstyvųjų darbų kolekciją yra įsigijęs Nidos etnografinis muziejus.
R. Kunca buvo vienas iš intelektualiausių mano sutiktų menininkų. Prancūzų klasikus ir filosofus skaitė originalo kalba, nes dar jaunystėje buvo išmokęs tą kalbą.
Dailininkui persikėlus į Vilnių ir įsidarbinus M. K. Čiurlionio meno mokykloje, ilgą laiką buvome kolegos. Jis, vienas pagrindinių tapybos dėstytojų, buvo mėgstamas mokinių ir bičiulių.
R. Kunca apie savo kūrybą yra rašęs: „Portretai, natiurmortai, aktai ir peizažai – tai keturios mano tapybos šakos“. Dailininkas yra sukūręs puikių visų šių tapybos žanrų kūrinių.“
 

Romualdas Kunca

Romualdas Kunca

"Natiurmortas su svogūnu", 1985, aliejus ir kartonas, 45x53, 1000€

Romualdas Kunca

"Natiurmortas su variniu dubenėliu", 1990, aliejus ir kartonas, 45x50, 1000€

Romualdas Kunca

"Natiurmortas su puodynėle", 1992, aliejus ir drobė, 50x50, 1000€