Martynas Pekarskas kilęs iš Kuršių pamario krašto, gimęs 1994 m. Mokėsi Kintų vaikų dailės mokykloje, Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje, nuo 2013 m. Vilniaus dailės akademijoje, ką tik čia baigė frekos-mozaikos bakalauro studijas ir žengia toliau.
Kas dar?
Nuo 2013 m. dalyvavo dviejuose dailininkų pleneruose Lietuvoje. Restauravo tapybiškąjį „kiaušinį“ ant kolonos Vilniaus Pylimo skvere. Sukūrė freską Vadžgirio pagr. mokykloje. Pernai Švedijos Gotlando saloje, vykstant Baltijos menų šventei, su bendraamžiais iš Lietuvos nutapė 1500 kv. m. freską ant Slitės cemento fabriko sienos. Vilniuje dviejose parodose su kolegomis eksponavo savo tapybos darbus. O čia ir dabar mūsų galerijoje - pirmoji personalinė Martyno Pekarsko tapybos paroda. 
Tek faktų jo neilgoje biografijoje. Bet tarp tų nedaugelio faktų viduje išgyventa daug. Stiprus menininko pašaukimas veda toli ir giliai į gyvenimo tiesų ir paslapčių labirintą. Kaip jį šifruoti spalvomis, formomis, sąlygiškais vaizdais-ženklais ant drobės?

„Žodžiai dažnai nenusako jausmo. Tapyba kartais taip pat tampa nebyli. 
Tačiau esti mūsų gyvenime momentų, kuriuose sustingstam, it kažko laukiam.
Stebim tai, kas veriasi prieš mus. Neretai tai būna paliesta absurdo. Kartais bendražmogiško paradokso. Juokais tampa labai rimti dalykai. Kelionėje mintimis – pirmyn ir atgal - apgaubia paslaptinga atmosfera.
Čia lanko jausmas, kuriam nerasi žodžio. Bet visi esam čia buvę, ar bent dalele savęs atrandam ryšį. Taip mano veikėjai, iš kitapus, visą amžinybę žvelgia į abstrakciją neužduodami klausimo – kodėl mes čia?“ (Martynas Pekarskas)

Visi čia parodoje eksponuojami darbai sukurti šiais metais. Jie rodo stiprų dailininko kūrybinį potencialą. Tai nėra studento kūrybiniai bandymai – tai yra jau kūryba, ir raiški, sodri kūryba, tapybiška gerąja prasme. Gali būti, kad M. Pekarsko ekspresionistinė stilistika ilgainiui keisis, grynės, individualės, bet neabejotinai į mūsų dailę ateina stiprus talentas.

1879_2pekarskas 003large
1878_2pekarskas 004large
1880_2pekarskas 008large
1881_2pekarskas 006large

Martynas Pekarskas
"Tarp"
Tapyba

2017 04 21 - 05 05